הסיפור

ממני אליך, מעבר לעתיד

ואלה הדברים ... היא שורת הפתיחה בספר דברים, החמישי בחמשת חומשי התורה היהודית.
ספר דברים הוא ההשראה ליצירותיי הנוכחיות והן באות כהתפתחות טבעית לעשייתי ברבות השנים ועד היום.
הסיפור מוכר, אך מנקודת מבט אחרת, המגרה את חושינו ומדברת לצרכינו הבסיסיים ביותר.

אודות דברים

דברים הוא סטודיו וחנות המקיימים נקודת מפגש בין עיצוב איטי ואומנות עכשווית.
תפיסת עולם המקדמת נוחות ופשטות עתיקת יומין, שלובה באצילות מינימליסטית עכשווית.
חיבור הרמוני בין אווירה מקראית וקדומה לרוח זנית אסיייתית ורחוקה. הסטודיו מייצר חפצים ובגדים ומציע שרותי עיצוב.

Product image
Founder image

דברים וארץ ישראל

אנו מתבקשים לחזור למקורות כדי שנוכל לנוע קדימה.
ההיסטוריה העתיקה של ימינו היא מקור בלתי נדלה להשראה והשפעה.
ריחותיה,צבעיה ומרקמיה מאופיינים וארוגים בעבודתינו הרבות. הפריט המעוצב אינו חפץ בלבד, כי אם דבר הטומן בחובו תשומת לב לסיפור מאחוריו.

צו השעה

הרבה לפני האירועים האחרונים, חווינו תחושה עמוקה של ניתוק וניכור. תחושות אלה בעבעו בנו והבעירו את הרצון להציע חלופה לצרכנות פזיזה ונטולת משמעות.
slow design, התנועה האיטית לעיצוב, מתמקדת ביצירה בת קיימא ההולכת ותופסת את מקומה בתעשיית העיצוב. תנועה זו מאפשרת לנו לגלות מחדש חיבור עצמי ואישי מהו באמצעות שינוי הרגלים בחיינו.

Product image
Founder image

להעביר חוויה

אנו מחפשים דרכים שונות להעביר חוויה.
בין אם זה לבוש או פריט אמנות, בין אם מדובר בחפצים שהם פרי דמיוננו או בכאלה שכבר הומצאו ונאצרים על ידינו, החוט המקשר הוא אסתטיקה עיצובית פשוטה שמבליטה את החומר ואת האמת שהוא חולק איתנו.
אנו יוצרים ממשאבי הטבע כשהחומרים הבולטים הם עץ, מתכת, כותנה ונייר, תוך שמירה על תהליכים ידידותיים לסביבה. לוח הצבעים מורכב מצבעי אדמה טבעיים והשילוש המונוכרומטי שחור-לבן-אפור.

הבית שלנו הוא המקדש שלנו

האמונה היא שהבית הוא לפני הכל בית.
בכל פרוייקט הקשור לעיצוב הבית אנו ניצבים מול אתגר ליצור חללים המשרתים את רווחתינו. אנו מתמחים באיסוף פריטים שונים אשר מקנים לחלל אווירה ייחודית ואופי עתיר משמעות. חללים בהם יוכל הלקוח להקיף עצמו בכל מה שמביא הגשמה מירבית לחייו.

Product image
Founder image

הבגד עושה את האדם

מאז ומתמיד סיפק הלבוש יותר מצרכים המבוססים על פונקציוליות בלבד. בין אם הוא מגן או דקורטיבי הנחת היסוד שלנו היא פשטות ונוחות. אנו מאמינים ביצירת פריטים פשוטים ובסיסיים, עשויים מחומרים אורגניים ובדים נושמים ונעימים הנתפרים בטכניקת תפירה מיוחדת ואיכותית שאינה מתפשרת על איכות התוצר המוגמר.

הדברים

בשמים | ריחות

״בורא מיני בשמים״ (שולחן ערוך)

זה למעלה מעשור שאנו מפתחים תמציות מעשבים וצמחים מקומיים. המיצוי מופק בטכניקות עתיקות ובעבודת יד והוא למעשה חומר הגלם הראשוני אשר ממנו מיוצרים הבשמים, הסבונים והנרות.
מרקחת הבשמים והניחוחות שלנו מיוצרת מרכיבים טבעיים בלבד, בנוסחאות פשוטות ואיכותיות. התווים השולטים, אדמתיים, חמים, אוויריים ושמיימיים.
סדרת הריחות הקלאסית והמוכרת קרויה על שמות הבדים פשתן, משי וכותנה והיא נמכרת מזה שנים בארץ ובעולם.
לאחרונה התווספה לה סדרת היסודות - אדמה, אוויר, מים ואש המורכבת מתערובות בעלות ניחוחות המדגישים את הטבע הפראי במלוא הדרו.

Product image
Founder image

בית | פנים

״ואספתו אל תוך ביתך״ (דברים)

אנחנו יוצרים ואוצרים עבורכם אוסף פריטים לעיצוב הבית.
חפצים, אביזרים ויצירות אמנות בעלי אופי יחודי אשר בנוכחותם מספרים סיפור. שילובם הנכון בחלל מייצר מקום נעים, מזמין, מכיל ואווירתי.
הפריטים שלנו מלאי נשמה ושיבוצם בחלל מעמיק את הקשר בין הדייר לביתו, פריטים המהווים הרבה מעבר לפונקציית הלבשת המקום. 

אביזרים | חפצים

״לכל זמן ועת לכל חפץ תחת השמיים״ (קהלת)

מתכשיטים ועד יצירות אומנות, הדברים שאנו מציגים הינם פריטים בעלי ערך אישי ובעלי תוקף במבחן הזמן. מדובר בחפצים העומדים כביטויים טהורים למחשבותינו, אמונתינו ואהבתינו. אנו מתכננים ואוצרים מתוך הבנה שלמרות שאנו שונים זה מזה בפרשנויות שלנו, אנו דומים ברצונותינו להתחבר למה שיש לנו ברמה המשמעותית ביותר. הסטודיו עושה מאמץ לתכנן מוצרים שיהיו מדוייקים עבורכם בפן העיצובי והאיכותי. חפצים אלמותיים השומרים על ערכם גם בחלוף הזמן שרק מוסיף ומשביח אותם. אנו מזמינים אתכם להתבונן,לבחור ולהתחבר לפריט מן הדברים שלנו - שלכם.

Product image
Founder image

לבוש | כסות

״שארה כסותה וענתה״ (שמות)

משי, כותנה, פשתן וצמר הם חומרי הגלם שעל שולחננו.
אנו מעצבים ותופרים פריטים פשוטים, אותנטיים, כמעט מקראיים. בגדים המיוצרים בכמיות קטנות מבדים טבעיים הנארגים ונצבעים ביד בטכניקות קדומות.
אנו יוצרים לבוש שהוא כסות. כזה הנעים לעור ולגוף ומדויק לזמן ולמקום תוך שהוא אחר ויחודי עבורכם.

נייר | כתיבה

״ויכתב ספר זכרון לפניו״ (מלאכי)

סדרת מוצרי הנייר ואביזרי הכתיבה שלנו מאופיינת בקו נקי ומינימליסטי. המוצרים עשויים חומרים טבעיים. קרטונים, ניירות נטולי עץ ודפים ממוחזרים (שאריות).
לרוב, הפריטים נצבעים או מודפסים בפלטה מונוכרומטית וצבעי קראפט טבעיים. כאשר לחלק מהסדרות טיפוגרפיות עדינות בשפה העברית והאנגלית.

Product image